Jeździk – konstrukcja

Poniżej przedstawiam zdjęcia jeździka (roweru) dla najmłodszych. Nie świecą, nie błyszczą i nie oszałamiają gadżetami ale pokazują parametry techniczne, które ważne są z punktu widzenia rozwoju Dziecka. Oczywiście rozwiązania techniczne i technologiczne pokazane na zdjęciach to tylko mała część z tysięcy możliwości. Jeżeli macie inne pomysły z zachowaniem efektu końcowego to jak najbardziej należy z nich skorzystać. Część moich pomysłów dopasowana była do materiałów i narzędzi, które miałem pod ręką więc nie należy się ich sztywno trzymać.

Szczegóły dotyczące parametrów gotowego roweru (jeździka) opisane są w artykułach ROWER i JEŹDZIK.

Do budowy użyłem sklejki liściastej wodoodpornej (jakby co to tylko klej jest w niej wodoodporny więc na deszczu tylko parę godzin wytrzymuje) o grubości 12mm, kół od wózka – standard 12 cali (pompowane) z łożyskami ślizgowymi (tulejkami), można takie koła razem łożyskami kupić w sklepie z wózkami, osie z pręta gwintowanego lub rury stalowej lub aluminiowej fi 10mm, wkręty, wkręciki, kątowniczki, podkładki i wio!

No może jeszcze śruba z fajką do przykręcenia kierownicy i siodełka ale to już chyba jest kaprys. Ułatwia regulowanie wysokości kierownicy i siodełka jednym ruchem, jak w dobrym rowerze. Można ją spokojnie zamienić na zwykłą śrubę z nakrętką. W końcu wysokości kierownicy i siodełka nie zmienia się 3 razy dziennie tylko raz na parę miesięcy.
Wszystko oprócz kół (sklep z wózkami) i śrub z nakrętką fajkową (sklep rowerowy) do kupienia w hipermarkecie budowlanym.

Wszelkie prawa niezastrzeżone – śmiało kopiujcie.

rower cały

rower rama 1

rower rama 2

rower rama 3

rower rama 4

rower rama 5

rower rama 6

rower rama tyl 1

rower rama tyl 2

rower kiero 1

rower kiero 2

rower kiero 3

rower kiero 4

rower kiero 5

rower kiero 6

rower kiero 7

rower kiero 8

rower widelec

rower kolo 1

rower kolo 2

rower kolo 3

rower kolo 4

rower kolo 5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *