Hej Chłopaki ! Zróbmy strajk !

Dosyć tego zapieprzania po nocach. Dosyć pracy od rana do wieczora za wikt i opierunek. Tak dłużej być nie może. Czas żeby nas zauważono.
Chociaż może nie. W sumie to może być jak jest. Ale taki mi się film nakręcił z tego wszystkiego. Żeby było śmieszniej to nakręcił mi się parę tygodni wcześniej zanim się burza rozpętała o to kto ma prawo o kim decydować a kto nie. Myślę, że sprawa jest o wiele grubsza niż wygląda. Ten bałagan w sejmie to tylko jeden z przykładów aspektów życia kobiet i mężczyzn, o których decydują zupełnie nie te osoby, które powinny.

Cała nasza rzeczywistość jest zdominowana przez facetów. Od tysięcy lat. Religia, nauka, polityka, przemysł, biznes, macierzyństwo. Tak proszę państwa – macierzyństwo również JEST zdominowane prze facetów bo to faceci decydują ile jest ono warte i jak powinno być zorganizowane. Myślicie, że gdyby macierzyństwo było zdominowane przez Kobiety to urlopy macierzyńskie wyglądałyby tak jak wyglądają teraz? Właściwie to całe życie w tzw. kulturze zachodniej zdominowane jest przez facetów. To oni przez tysiące lat zmuszali wszystkich do myślenia, że kobieta warta jest tyle, że wykonywać musi to, że nie nadaje się do tamtego …

Ostatnio natknąłem się na warsztaty dla mężczyzn prowadzone przez faceta, który twierdzi, że to źle, że współczesnych mężczyzn wychowują matki, że są oni przez to zniewieściali czy coś, chodzi oczywiście o wychowanie od 1go dnia życia do jakiegoś tam momentu, np. do 18 lat. On brał mężczyzn i tłumaczył im, że facetów powinien wychowywać, od np 12go roku życia (jak u Piasta Kołodzieja) Ociec. Nooo, jak się cofniemy do tamtych czasów to nie wiem czy nie wyjdzie nam to bokiem. A przepraszam, a TY skąd możesz mieć pojęcie skoro CIEBIE TEŻ wychowała Matka? A przepraszam, kto przez tysiące lat wtłaczał do głów, że wychowanie jest czynnością niskowartościową i odtwórczą? Ciesz się chłopie, że Matki dały radę w takim upokorzeniu tyle pokoleń wychowywać i że TY TEŻ wyszedłeś na ludzi.

Osobiście uważam, że żaden schemat nie jest dobry dla wszystkich. Dzieci wychowuje cała wioska a bezpośrednio powinien zajmować się ten kto bardziej kocha i lepiej rozumie. I kto bardzie jest w stanie się zaangażować. A jako całe społeczeństwo powinniśmy się nauczyć cenić bardziej wychowanie (ale w bardzo szerokim życiowym sensie) a mniej przemijające aspekty lokalne typu gburowatość (na Pradze), pokorę (w Japonii) czy szybki [i krótki] sukces finansowy (w USA).

Póki pamiętam .. A nauczycieli i wychowawców i Rodziców w senie źródła rozwoju dla Dzieci i w ogóle to powinniśmy oceniać w skali 40 letniej a nie rocznej i egzaminem powinno być życie wychowanka a nie wypełnianie papierków w zamkniętej sali pod nadzorem ekzperda.

No to zapraszam na film.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *